Натуральне дерево в інтер’єрі

Завдяки різноманітності відтінків та порід дерева в інтер’єрі, можна створити унікальний та неповторний дизайн. Використання дерева підійде для багатьох популярних стилів.

Класичний інтер’єр з деревом
Щоб підкреслити витонченість та витонченість інтер’єру, рекомендуємо застосовувати паркет темних тонів, плінтуси, карнизи, молдинги та колони з відкритою текстурою дерево, тобто не покриваючи їх фарбою. Дерево ідеально впишеться в класичний інтер’єр, якщо використовувати його як оздоблення стін панелями.

Американський класичний інтер’єр
Має на увазі також часте використання дерева в інтер’єрі, тільки білого кольору (біленого дуба або з фарбуванням), з безліччю дерев’яних деталей в інтер’єрі – колони, балки, балясини, і, звичайно ж, сходи.

Дерево у скандинавському інтер’єрі
Підкреслить різноманіття текстур та фактур, правильно підібрані породи можуть зробити приміщення теплішим або холоднішим. Тут також підійде оздоблення стін деревом, виділення балок на тлі білої стелі. Тут можна використовувати вагонку та пофарбувати її у потрібний колір (білий, чорний, сірий, синій).

Кантрі та шале
Оформлення інтер’єру деревом обов’язково для стилів кантрі та шале. Кантрі – американський сільський стиль, а шале, швидше мисливський будиночок в засніжених горах. Для кантрі характерні сірі, білі та фісташкові відтінки, а також градація коричневого кольору.

Інтер’єр шале темніший за кольором, меблі масивніші та впевненіші. Тут ми залишаємо поверхню породи максимально натуральної, наприклад, для прикраси стелі підійдуть грубо оброблені колоди.

Оциліндрований брус також можна використовувати для декору меблів та облицювання штучного каміна. Будинок з оциліндрованого бруса практично не вимагає обробки стін усередині, в ньому почуваєшся захищеним.

Дерево у провансі
Ще один інтер’єр, який немислимий без натурального матеріалу – прованс. Як у скандинавському та кантрі стилі, відбираємо використовуємо світлі породи дерева, щоб підкреслити легкість простору, доповнюємо великою кількістю тканин та різьбленими дерев’яними вінтажними меблями різних відтінків (фісташковий, персиковий, лавандовий).

Яким може бути дерево?
Кожна порода дерева має переваги і недоліки і хороша в різних випадках.

Сосна
Одна з найдешевших і найпопулярніших порід. Одночасно м’яка та міцна. Її використовують для обробки сходів, виробництва меблів та декору. Сонячно-золотистий відтінок сосни впишеться в сучасний інтер’єр, наприклад, у скандинавський та прованс.

Дуб
Застосовується для паркету, сходів, дверей. Порода напрочуд міцна і довговічна, тому підійде для поверхонь. які постійно зазнають навантаження. Колір дуба варіюється від білого до мореного (практично чорний). Шляхетна порода дуба ідеально підійде для класичного інтер’єру.

Горіх
Також відноситься до твердих шляхетних сортів, згодом стає темнішим. Колір темно-коричневий, може віддавати рижиною. Підходить для класичних і сільських інтер’єрів, привносить в атмосферу витонченість.

Світлий рожевий бук
Бук здатний пожвавлювати темні приміщення. У розпареному вигляді він легко гнеться, а висохнувши, зберігає надану форму. З бука роблять знамениті гнуті віденські меблі. Його колір варіюється від рожево-жовтого до червонувато-бурого. Деревина у бука дуже міцна і тверда, добре шліфується, а при обробці лаком практично не втрачає кольору.

Карельська береза
З її неповторним медово-бурштиновим кольором та загадковими прожилками сама по собі є гідною прикрасою інтер’єру.

Махагон
За насичений колір деревини махагон зазвичай називають червоним деревом. Це дуже міцний матеріал, він добре полірується, стійкий до зовнішніх дій. Крім незвичайного кольору, для нього характерна різноманітність малюнків волокон: він буває гладким, смугастим, крапчастим, візерунчастим.

Поради при виборі дерева в інтер’єрі
Вибирайте колір дерева виходячи із загальної гами приміщення (темне до темного, світле до світлого)

Рекомендуємо не змішувати більше трьох-чотирьох порід різного кольору та текстури в інтер’єрі

Щоб приміщення не виглядало перевантаженим, для облицювання стін застосовуйте не більше 50% деревини

Вибирайте деревину виходячи з її м’якості та витривалості, одні породи підійдуть тільки для підлоги, інші – для меблів

При закупівлі паркетної дошки зверніть увагу на її поверхню – дерево має бути без пороків, рівним та гладким. Таким обов’язково буде дуб, а ось м’які породи – вишня та береза ​​допускають шорсткість через гарне поглинання.

Деякі породи можуть змінювати колір протягом часу. Наприклад, вишня дуже сильно темніє, бук стає червонуватим, а береза ​​згодом вицвітає

Дерево в обробці чудовий матеріал, воно зберігає тепло та ізолює шум. Дерево екологічне та здатне оживити будь-яке приміщення. Меблі з дерева надійні і красиво вписуються в будь-який інтер’єр.